Купив генератор - прочитай інструкцію та не забудь придбати вогнегасник: миколаївцям розповіли про правила безпеки

 Наразі, через часті відключення електроенергії, миколаївці почали використовувати генератори.

Про небезпеку цих приладів розповіли в ГУ ДНС в Миколаївській області, - передає редакція 0512. Так, купивши генератор, найперше, що треба зробити - це прочитати інструкцію. Найчастіше у ній зазначено всі заходи безпеки. Після вивчення інструкції ви для себе підкреслите дуже багато корисної інформації. Якщо інструкція на іноземній мові – переважна більшість людей може здійснити переклад через свій телефон, просто навівши камеру на текст.

"У мене в руках інструкція на бензиновий генератор, в якійу горі зазначено «ОБОВ’ЯЗКОВО ОЗНАЙОМИТИСЬ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ РОБОТИ!» і стоїть знак ОКЛИКУ", - розповідає Олександр Стаднік.

Більш детально треба зупинитись на деяких позиціях наведених в інструкції:

Ще одне гасло – змогли придбати генератор, придбайте і вогнегасник!

Якщо вже виникла пожежа:

Необхідно по можливості зупинити роботу агрегата.

Вжити заходів щодо гасіння вогнегасником, який Ви купили разом із генератором.

Якщо не вийшло якнайшвидше телефонуйте ДСНС!

За можливості, організуйте зустріч рятувальних підрозділів, евакуацію людей та недопущення поширення вогню під час слідування до місця виклику рятувальників.

Також варто зазначити, що генератори заборонено розміщувати в житлових будинках та приміщеннях, що з ними сполучені.

Генератор не можна використовувати під дощем, снігом та в умовах високої вологості, забороняється торкатися його вологими руками. Не можна використовувати генератор поблизу легкозаймистих газів, рідин або пилу. 

Здійснено за підтримки Асоціації "Незалежні регіональні видавці України" в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.