Питання чутливе: мер Миколаєва розповів про проєкт відновлення водопостачання у місті

Під час вечірнього ефіру, 30 січня, миколаївці традиційно спитали мера Олександра Сєнкевича про ситуацію з водопостачанням у місті. 

Як відомо, 12 квітня 2022 року росіяни зруйнували водогін через який Миколаїв отримував питну воду. Через це місто більше як на місяць залишилось без води в кранах. Пізніше вдалось пустити солону воду з Дніпро-Бугського лиману, яка непридатна для споживання та використання. Ця вода також руйную труби, через що суттєво збільшилась кількість витоків. 

Також голова Миколаївської ОВА повідомив, що очікується критичне погіршення якості води, яке прогнозується на середину січня. На це впливатиме вода джерела водопостачання, яке наразі використовується, та погодні мови, але аж ніяк не виконані роботи щодо мінімізації шкоди.

Віталій Кім заявив, що з водозабезпеченням у Миколаєві досі все погано, адже зруйнований окупантами водогін "Миколаїв - Дніпро" ще не відремонтований, тому питної води у централізованій системі досі немає.

Як передає 0512, Сєнкевич сказав, що питання з водою досить чутливе і наразі процес відновлення водопостачання перебуває на стадії опрацювання та планування.

- Питання з водою дуже чутливе. Деякі речі робляться секретно, - пояснив він.

Він додав, що проєкт водопостачання можна розділити на три частини. Перша частина – джерело води.

- Ми не можемо перейти до Дніпра. Там відбуваються постійні бої. Наша точка забору води зруйнована. Ми зараз знаходимо можливості взяти воду з іншого місця. Воду питної якості, - сказав він.

Друга частина – це Жовтневе водосховище. Раніше гендиректор водоканали Борис Дуденко казав, що місту потрібна і  альтернатива та незалежність від джерел водопостачання, тому влада пропрацьовує питання відновлення Жовтневого водосховища, зокрема у Програмі соціально-економічного розвитку Миколаївської області серед інвестиційних проєктів значиться реконструкція Жовтневого водосховища з виготовленням проєктно-кошторисної документації, на реалізацію якого необхідно 4,3 мільярда гривень.

- Зараз ми розробляємо із французькою компанією технічне обгрунтування щодо використання цього проекту. В нас є гарна ідея, як закачати його, кожного разу підкачувати туди хорошу воду і наповнювати, - каже мер.

Третій проєкт передбачає очищення води.

- До нас приїжджали спеціалісти з Німеччини та українські експерти, розробляли план заміни очищування, щоб ми могли очищувати питну воду. Але звичайно, що вартість такої води після встановлення очищування підвищиться в ціні. Чим гірше буде вода, яка буде заходити на очищування, тим дорожче вона буде, — розповів Сєнкевич.

Цей проєкт опрацювали та будуть презентувати в Міністерстві відновлення та партнерам з Данії.  

Також нагадаємо, що раніше у Миколаєві провели дослідження з визначення додаткових місць забезпечення питною водою, яку можна запустити в Жовтневе водосховище. Тоді мер розповів, що фахівці організації "Іджис" визначили пʼять місць, звідки можна брати воду для міста. Цю інформацію передали до Міністерства відновлення, Держводагентства і Міністерства екології.