Накопичувальний рівень пенсійної системи в Україні: В Мінсоцполітики оприлюднили законопроєкт

З 1 січня 2026 року в Україні планують запровадити накопичувальний рівень пенсійної системи. 

Як повідомили в Економічній правді, Міністерство соціальної політики оприлюднило законопроєкт, який, зокрема, передбачає впровадження обов'язкового накопичувального рівня пенсійної системи. Виплати залежатимуть від того, скільки людина накопичила на своєму індивідуальному пенсійному рахунку, а не із «загального казанка», як це відбувається на солідарному рівні. Для кожного працюючого українця відкриють персональний рахунок, який щомісяця поповнюватимуть роботодавці та держава.

В уряді давно звернули увагу на те, що люди, які мають ідентичний трудовий стаж, протягом якого отримували однакові зарплати, проте вийшовши на пенсію у різні роки, мають відмінні розміри пенсійних виплат. Інколи різниця сягає 50%.

Цю можливість у законодавстві передбачили більше 20 років тому, але досі всі спроби провести таку реформу виявлялися невдалими. У разі, якщо задумане Мінсоцполітики вдасться, в Україні запрацює трирівнева пенсійна система, а на старості українці зможуть претендувати на виплати, розмір яких перевищуватиме половину їхньої зарплати. 

Кошти з накопичувального фонду інвестуватимуть, щоб захистити їх від інфляції та примножити. Крім того, накопичені гроші залишатимуться у власності людини. Їх можна буде передати у спадок.

Кожен зможе обрати, як саме отримувати свої накопичені внески: у вигляді довічної пенсії або ж пенсії на певний строк.

Нагадаємо, на Миколаївщині середній розмір пенсії сягає 5,5 тисяч гривень, - ФОТО