Троянда – королева квітів! Споглядаючи її в саду, оточеною ромашками, гвоздиками, гладіолусами, радіє душа, викликаючи масу позитивних емоцій.  Але безумовно, як і будь-який живий організм вона вимагає чуйного і відповідального ставлення до себе. Коли ж з нашою підлеглою трапляється лихо, то всі ми шукаємо будь-якої можливості, щоб вилікувати її, для того, щоб буйне цвітіння і далі радувало око!

Як і будь-яка декоративна рослина, троянди вимагають уваги, правильного грамотного захисту від грибкових захворювань і шкідників.

Борошниста роса

Одне з найбільш поширених грибкових захворювань, що вражає троянду - це борошниста роса.

Перші ознаки хвороби спостерігаються як і в стадії бутонізації, так і на початку цвітіння. Ця хвороба пошкоджує листовий апарат рослини. Листя і стебла уражаються біло-сірим борошнистим нальотом, потім  скручуються, деформуються, внаслідок чого набувають червоно-коричневого відтінку. Квіти  в'януть і можуть припинити цвітіння.

Сприятливим середовищем для розвитку хвороби є: тепла погода, підвищена вологість повітря, перепад температур в денний і нічний час. Для лікування і профілактики борошнистої роси за перших ознак появи хвороби використовують фунгіциди: ТІОВІТ ДЖЕТ, ТІОРОС ТОПАЗ, СКОР, ФУНДАЗІМ, ПАРАЦЕЛЬС, ФІТОЛЕКАРЬ ДЛЯ ТРОЯНД, ТОПСИН, ТІОФЕН.

Також троянди часто уражаються і іншими грибковими хворобами: Чорна плямистість, Сіра гниль, Несправжня борошниста Роса.

Грибкові захворювання троянд

Чорна плямистість – це грибкове ураження характеризується пошкодженням листя і молодих відростків.  На листках з'являються чорні плями, які швидко збільшуються в розмірі. Знизу куща лист жовтіє і опадає. Для лікування цього захворювання застосовується фунгіцид СКОР, ПАРАЦЕЛЬС.

Сіра гниль – найчастіше пошкоджуються квіти, бутони, іноді стебла і листя. Квітка  покривається бурими плямами, з часом які перетворюються і плями сірого кольору з пухнастим нальотом. Квітки в’януть та загнивають. У лікуванні застосовують фунгіциди Свитч, ХОРУС, МОБІЛЬ, СТАЖ.

Несправжня борошниста роса (Пероноспороз) – уражаються молоде листя і відростки, на яких з'являються дрібні коричневі або пурпурні плями.  Надалі листя, бутони і квіти деформуються і опадають. Кущі слабшають і відстають у розвитку. 

Різниця пероноспорозу і чорною плямистістю: при пероноспорозі листя опадає зверху донизу, а при чорній плямистості навпаки. Застосування фунгіцидів: Ридоміл Голд., Цілитель, Ацідан.

  Основні шкідники на троянді

Тля – локалізується на молодих відростках і бутонах. Комахи висмоктують сік з рослини і за незначний час повністю  знищує рослину. Є переносником вірусних інфекцій.

Рожевий пильщик – самка шкідника проколює молоді відростки і відкладає в них яйця. Через деякий час місце уколів набуває коричневого кольору, відростки викривляються і гинуть. Новонароджені гусениці потім поїдають листя.

Рожева листовертка – гусениці скручують листя в трубочку або утворюють між ними пучок павутини.  Кущі втрачають декоративність і погано розвиваються.

Тріпси – дрібні комахи, що харчуються соком листя і квітів. Рослина втрачає яскравість і жовтіє. Лист покривається білими крапками і набуває сріблястого відтінку. Уражені бутони повільно розпускаються, квітка стає деформований і млявою. Трипси також переносять вірусні хвороби.

Заходи боротьби: Актара, Проклейм, Енжіо, Турбо Престо, Твікс,  Ато жук, Міст Супер, Прованто Профі, Прованто Максі.

Павутинний кліщ – Шкідник вражає лист з нижнього боку листка, в результаті чого порушується біохімічний обмін в рослині.  Лист втрачає забарвлення, потім жовтіє і опадає. При сильному ураженні на листі можно побачити тоненьке павутиння. Шкодочинність підвищує спекотна суха погода.

Заходи боротьби: Актеллік, Твікс, Антіклещ, Оперкот, Міральд, Матч, Цезарь.

Щитівка – на місці локалізації щитівки з'являються жовті цятки. Через деякий час лист жовтіє , скручується і відпадає. Заходи боротьби з щитівкой: Турбо Престо, Енжио, Міст Супер.

Щоб зберегти чагарник здоровим

Щоб зберегти чагарник здоровим і отримати тривале, яскраве цвітіння,  слід проводити профілактичні обробки за перших ознак захворювання.  Отримати найкращий результат можна застосовуючи бакові суміші, тобто з'єднувати фунгіцид і інсектицид. 

Важливим доповненням будуть добрива з мікроелементами і імунні препарати: Ізабіон, Вертекс,  добриво Чистий Лист для троянд, Майстер для Троянд, Плантатор, інші.

Наш спеціалізований магазин Земледар завжди з радістю допоможе розібратися з проблемою.  Ми підберемо для Вас оптимальний варіант захисту рослин, також  надамо професійну консультацію в питаннях, пов'язаних з лікуванням та профілактикою  грибкових захворювань у рослин. Вся продукція магазину сертифікована.