Оргтехніка бренду Hewlett Packard відзначається унікальним виконанням кожної деталі та винятковим поєднанням інноваційних технологій з вже існуючими. Більшість моделей цієї марки знаходяться у високому ціновому сегменті, тому ремонт принтерів НР коштує не дешево. З огляду на таку ситуацію варто розглянути, як потрібно обслуговувати друкувальні пристрої цієї компанії, щоб знизити витрати або хоча б відстрочити процес купівлі нових картриджів чи інших запчастин.
Своєчасна профілактика
Першим важливим пунктом, який допомагає запобігти зламанню офісної техніки, слугує своєчасна профілактика. Варто докладніше дізнатися про цей важливий процес. Певний фронт робіт користувач зможе виконувати вдома самостійно. Складніші завдання варто віддати спеціалістам, тому що неправильно зібраний картридж може стати причиною серйозної поломки лазерного принтера. Обслуговування друкувальних пристроїв в домашніх умовах виглядає таким чином:
- Регулярне очищення від пилу та відпрацьованого тонера. Процедура проводиться кожні 3-6 місяців. Обережно відкривається кришка корпусу друкувального пристрою. Потім безворсовою серветкою, змоченою спиртовим розчином, обробляються робочі модулі друку, а також ролики, що захвачують аркуші.
- Грамотна експлуатація. Оргтехніка завжди вимикається, якщо більше не потрібна. Перед використанням варто перевіряти папір на наявність металевих предметів. До того ж слід послуговуватися лише якісним папером.
- Ніякої самодіяльності. Варіант самостійного заправлення картриджа згідно з інтернетом, може призвести до зламання лазерного принтера. Причиною цього може стати купівля невідповідного тонера або неправильно зібраний витратник.
Оргтехніка НР має одну характерну особливість. Вузол нагрівального елементу оснащений термоплівкою. Завдяки цьому пристрій майже миттєво готовий до використання. Однак саме вона є найуразливішою частиною пічки. Оскільки ремонт і заміна цієї деталі проводиться найчастіше, варто мудро підходити до вибору тонера. Він повинен бути оригінальним або максимально сумісним з технічними характеристиками моделі принтера. Тоді мікрогранули тонерного порошку будуть повністю розплавлятися і не забруднювати поверхню термоплівки. Цей момент показує, що зарядка витратника відіграє ключову роль у правильному обслуговуванні принтерів НР.
Заправлення картриджів
Якщо користувач впевнено й успішно проводить зарядку картриджа, то варто кожні 5-6 заправок перевіряти стан робочих вузлів та деталей. Першим, що зношується у витратнику, є фотобарабан. На його світлочутливій поверхні з часом утворюються подряпини, які призводять до дефектів друку. В такому разі його потрібно вчасно замінювати. Однак при кожній заправці картриджа НР майстер або користувач повинні очищати спеціальним розчином для електромеханічних деталей:
- фоторецепторний циліндр;
- ролик первісного заряду;
- вал проявлення;
- дозувальне лезо;
- ракельну пластину.
Крім того, всі контактні місця обов’язково очищаються від старої змазки. Натомість на чисті осі та контакти наноситься невелика кількість струмопровідної пасти. Разом з тим при кожному заправлені картриджа НР не слід нехтувати очищенням бункера відходів. Завдяки цьому відпрацьований тонер не буде забруднювати делікатну поверхню фотоцилиндра та інших деталей. Також така процедура допоможе запобігти утворенню фону під час друкування.
Істотним моментом процедури заправки картриджа слугує очистка тонерного відсіку. Цікаво, що система оповіщає про необхідність змінення витратника, навіть якщо в ньому зосталося 25-30% тонера. Але ні в якому разі не можна змішувати новий та старий порошок. Це призведе до багаточисленних дефектів друку та швидкого зношення термоплівки або OPC-Drum.
Саме так має виглядати ідеальне заправлення картриджа НР. Звісно в домашніх умовах неможливо виконати досконально всі зазначені процедури. В такому разі варто звернутися за допомогою до кваліфікованих майстрів.