Неправильна утилізація подів шкодить довкіллю і нашому здоров’ю. Батареї, пластик, метали, залишки рідин з нікотином спричиняють забруднення ґрунту та води, виділення токсичних речовин в атмосферу, а в деяких випадках — навіть стають причиною пожеж. У цьому контексті надзвичайно важливо розуміти, як категорично не можна утилізовувати pod-системи. Про те, як не варто поводитися з одноразовими електронками після використання, нам розповіли у https://punch.sale/. А ми поспішаємо поділитися з вами.
6 “ні” в утилізації подів
Не викидайте pod-системи у звичайне сміття
Оскільки вони містять батареї, метали та пластик, які можуть виділяти токсичні речовини в процесі розпаду. Побутове сміття потрапляє на сміттєзвалища, де ці матеріали забруднюють ґрунт та підземні води.
Не спалюйте поди
При спалюванні виділяються токсичні гази, які можуть бути шкідливими як для людей, так і для довкілля. Особливо небезпечні продукти горіння пластику та батарей, адже вони можуть містити важкі метали.
Не утилізуйте одноразки з іншою електронікою
Pod-системи містять батареї й інші компоненти, які потребують правильного підходу до утилізації та повторної переробки. Змішування їх з іншою електронікою може призвести до неправильної переробки або навіть до вибухів батарей під час транспортування або обробки.
Не кидайте поди у воду
“Утилізація” pod-систем у водоймах є дуже небезпечною практикою, яка призводить до забруднення води та шкоди водним екосистемам. Батареї виділяють важкі метали (свинець, кадмій), які є дуже токсичними для водних організмів.
Не залишайте pod-системи на вулиці
На відкритому повітрі батареї можуть перегріватися та вибухати при контакті з теплом або прямими сонячними променями. А ще — вони можуть потрапити до рук дітям. 6. Не викидайте поди разом з органікою
Pod-системи та органічні відходи мають різний склад і потребують різних методів утилізації. Органічні відходи розкладаються природним чином, тоді як pod-системи потребують спеціальної обробки. Їх змішування може ускладнити процес переробки та збільшити екологічне навантаження на довкілля.
А як правильно?
Найпростіше рішення — здати використаний под в пункти прийому. Вони можуть бути в вейп-шопах, супермаркетах та пунктах ресайклінгу. Пошукайте найближчий у вашому місті та віднесіть одноразки туди. Багато виробників також пропонують програми зворотного прийому, де можна здати використані pod-системи для безпечної переробки або повторного використання деяких частин.
Якщо таких пунктів немає, корпус пода слід розібрати (за можливості!) та окремо утилізувати різні його частини. Пластикові частини слід здавати у пункти збору пластикових відходів, а металеві компоненти — у пункти збору металобрухту.
Як бачимо, жодних складнощів. Утилізовуйте под-системи відповідально: турбуватися про довкілля — простіше, ніж здається!