День області: історія символіки Миколаївщини
22 вересня Миколаївщина святкує 85 років з дня створення області.
Редакція 0512.ua раніше вже розповідала про історію Миколаївщини та пропонує також ознайомтись із символікою регіону.
Герб Миколаївської області - це прямокутний щит, скруглений внизу. На синьому щиті - золота архієрейська митра на схрещених золотих посохах. У срібній хвилястій базі - амфора натурального кольору. Щит вписується в еклектичний картуш сталевого кольору, увінчаний вінцем з п'яти колосків золотого кольору. На картуші розташовані якір та виноградна лоза з гроном зеленого кольору.
Герб є символом області, який відображає її географічне місцезнаходження, історичні традиції, господарську направленість, а також є зовнішнім атрибутом влади.
Митра і посохи походять з герба міста Миколаєва й уособлюють покровителя регіону святого Миколу-Чудотворця. Амфора символізує античні міста-держави Північного Причорномор’я. Невірно подана колористика амфори, а щит увінчано чомусь вінцем, який пропонувався УГТ для сіл.
Прапор Миколаївської області - це прямокутне полотнище зі співвідношенням сторін 2:3, яке складається з трьох горизонтальних смуг: білої, жовтої та синьої. Співвідношення ширин зазначених смуг 2:1:1. Нижня смуга хвиляста. У центрі - зображення золотої архієрейської митри на схрещених золотих посохах. Зворотна сторона прапора має дзеркальне відображення. Прапор області є офіційним атрибутом місцевого самоврядування, символом єдності територіальних громад Миколаївської області.
Прапор та герб Миколаївської області були затверджені рішенням обласної ради від 27 липня 2001 року. Авторами символіки регіону є український графік, живописець, скульптор Іван Булавицький та його син Яків. Іван Булавицький є автором й прапора Миколаєва, який був затверджений у 1999 році, а також значків “Городянин року“, “Людина року“. Також він є автором пам'ятника Святому Миколаю Чудотворцю (2005 рік - ред.), встановленого в Миколаєві у Каштановому сквері і “Скорботного ангела Чорнобиля“, встановленого на честь подвигу миколаївців-ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС.
Роботи Івана та Якова Булавицьких знаходиться в приватних колекціях різних країн, зберігаються в художніх музеях України: у Миколаївському художньому музеї ім. В. Верещагіна, Хмельницькому художньому музеї, Миколаївському краєзнавчому музеї, Національному художньому музеї в Києві, у приватних колекціях України та за кордоном, в колекціях фірм і банків міста Миколаєва.
Використані матеріали зі сайту Миколаївської обласної ради, Українського геральдичного товариства та Вікіпедії.
Здійснено за підтримки Асоціації "Незалежні регіональні видавці України" в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів