• Головна
  • Роль вакцинації важко переоцінити: на Миколаївщині триває Всесвітній тиждень імунізації
18:30, 28 квітня
Надійне джерело

Роль вакцинації важко переоцінити: на Миколаївщині триває Всесвітній тиждень імунізації

Роль вакцинації важко переоцінити: на Миколаївщині триває Всесвітній тиждень імунізації

У цьому році з 24 по 30 квітня проводиться Всесвітній тиждень імунізації. Його мета -  нагадати про важливість використання вакцин для захисту людей від інфекційних хвороб.

Про це повідомив генеральний директор обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Володимир Клочко.

За його словами, роль вакцинації для людства важко переоцінити, оскільки вакцини врятували мільйони життів.

- Я хочу лише нагадати, що у ХХ столітті віспа вбила понад 300 млн людей і вбила б ще, якби не було створено вакцину від цієї смертоносної хвороби. Взагалі пріоритетом будь-якої держави являється епідблагополуччя, а саме імунізація дозволяє запобігти багатьом інфекціям. Величезна роль її саме в профілактиці цих хвороб, оскільки епідемії й спалахи захворювань - це економічні збитки та, в першу чергу, це порушення здоров'я населення, важкі хвороби, - сказав він.

Наразі в Україні існує національний календар щеплень та є закон України про захист населення від інфекційних хвороб, який чітко визначає необхідність проведення вакцинації.

- Мова іде про інфекції, які мають загрозу для наших людей. Наприклад, поліомієліт - переважно він вражає нервову систему дітей віком до 5 років. Від нього померли набагато менше людей ніж від віспи, проте ця хвороба, у тих хто вижив, призвела до невиліковного паралічу та інвалідизації. Починаючи з 50-х років минулого століття в результаті широкого застосування вакцинації саме поліомієліт було ліквідовано майже в усіх країнах світу», - розказав пан Клочко.

До таких небезпечних захворювань також варто віднести кір, краснуху –ці захворювання також вдалося мінімізувати шляхом щеплень.

Наразі на території України значно покращилась ситуація з вакцинацією, у порівнянні з минулим роком.

- Згідно з розрахунками всесвітньої організації охорони здоров'я, необхідно зробити імунний прошарок, де буде 95% соціуму щеплено. Я хочу з гордістю сказати про Україну, яка втратила певні моменти у 22-му році, у зв'язку з російською агресією, то у 2023 році ми вже наверстали ці певні моменти. Була проведена «Наздоганяюча компанія» і вдалося щепити достатню кількість дітей, щоб запобігти саме виникненню кору, паротиту, краснухи, - сказав він.

Також Володимир Клочко нагадав, що досі актуальним залишається щеплення від коронавірусу. Воно довело свою ефективність, тому вакцинальна кампанія продовжується й зараз.

- 14% захворіло тих, хто був щеплений, а летальність була визначена саме тими людьми, які не мали цих щеплень, - зауважив гендиректор центру.

Дорослим також нагадали, що ревакцинацію проти дифтерії та правця необхідно проводити кожні 10 років.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#щеплення #Миколаївщина #хвороби #вірус
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...