• Головна
  • Втрата "військового" ПДФО. Мер Миколаєва розповів про наслідки для міста
17:10, 10 вересня
Надійне джерело

Втрата "військового" ПДФО. Мер Миколаєва розповів про наслідки для міста

Миколаївський міський голова розповів до яких втрат призвело вилучення з бюджету громади військового ПДФО у жовтні, 2023 року.

Сєнкевич каже, що  це зумовило втрати у розмірі 739,8 млн. гривень та  недоотримання у 2024 році 2,7 млрд. грн. 

"Це, своєю чергою, вже спричинило  незабезпеченість у розмірі близько 1,2 мільярда гривень фінансування  першочергових видатків бюджету громади до кінця 2024 року (зокрема, на  заробітну плату з нарахуваннями працівникам бюджетних установ, оплату  комунальних послуг та енергоносіїв, соціальне забезпечення, внески до статутних капіталів, підтримку комунальних підприємств)", - пише він.  

Крім того, мер пише, що бюджетна декларація на 2025-2027 роки, що подана  Урядом на розгляд Верховної Ради України, призведе до 2840,0 млн гривень  втрат бюджету Миколаєва у 2025 poui.  Зокрема;  

1) коштом зниження частки зарахування до бюджетів місцевого  самоврядування податку на доходи фізичних осіб із 64% до 60% бюджет  громади втратить близько 140,0 млн грн;  

2) від продовження вилучення з доходів бюджету територіальних громад  “військового” ПДФО очікувані втрати становитимуть 2,7 млрд грн на рівні 2024  року.  

"Це не лише позбавить громаду можливості допомагати силам оборони та  боротися з наслідками бойових дій та руйнувань, а й унеможливить  фінансування нагальних потреб міста навіть в мінімальних обсягах для надання  освітніх послуг, соціального обслуговування, виконання робіт з підтримки  задовільного санітарного стану міста, забезпечення функціонування систем  міського водо- та теплопостачання", - зауважив він.  

За даними Асоціації міст України, загалом у 2024 році здійснено видатків на суму 32 млрд гривень із 77,3 млрд гривень надходжень. При чому якщо військові підрозділи системно використовують кошти, то Мінстратегпром за цей період з виділених йому 25 млрд гривень, які вилучені в громад на забезпечення військових підрозділів, зміг використати лише 529 млн гривень - 2%.

У 2023 році вилучені у громад кошти були використані на 65% з подібною динамікою - Міноборони використало 100% коштів, а Держспецзв'язку використала жодної гривні.

Нагадаємо,  7 вересня Миколаївська міська рада прийняла звернення до Президента України, Верховної Ради та Кабміну щодо збереження у доходах місцевого бюджету військового ПДФО.

Міський голова Олександр Сєнкевич заявив, що надходження у бюджет Миколаєва на 46% складалось саме з військового ПДФО. Мер заявив, що без цих коштів не вистачатиме на оплату зарплат, комунальних послуг, обслуговування міста.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що за час повномасштабного вторгнення доходи місцевих бюджетів від військового ПДФО збільшились у вісім разів. За словами очільника Уряду, коштом військового ПДФО будуть закуповувати техніку та виробництво зброї.

Голова Миколаївської ОВА Віталій Кім розповів, що Уряд буде доплачувати з державного бюджету місцевим громадам задля збалансування бюджетів нижчих рівнів.

Згодом у Міністерстві фінансів України відповіли на звернення Миколаївської міської ради щодо збереження у доходах місцевого бюджету військового ПДФО та заявили, що зміни до прийнятого уже в першому читанні законопроєкту може внести тільки Бюджетний комітет Верховної Ради.

У грудні 2023 року міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич розповів, що місто продовжило надавати допомогу військовослужбовцям навіть після втрати "військового ПДФО". 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#пдфо новини #миколаїв пдфо #війна миколаїв
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...