
Що таке спанбонд? Його властивості та застосування
Міцний і екологічний спанбонд знайшов застосування в багатьох галузях. Через свою функціональність і унікальні властивості цей нетканий матеріал з полімерних ниток використовують для виготовлення найрізноманітніших речей - від обшивки меблів до медичного одягу, сумок, фільтрів, ізоляції та інших продуктів.
Що таке спанбонд, чому він такий міцний і довговічний і які в нього перспективи?

Як виробляють спанбонд
Спанбонд - це синтетичний матеріал із поліпропілену або поліестеру. Те, як роблять спанбонд, пояснює його міцність і функціональність.
Для виготовлення спанбонду використовують спеціальне обладнання, яке розтягує полімерну сировину у вигляді сплаву через спеціальні диски з дрібними отворами.
Спочатку інструмент - екструдер перетворює полімерні гранули на розплавлену масу, яку подають на форсунки, що створюють тонкі струмені з полімеру. Ці струмені розтягують повітрям або інертним газом.
Так утворюються синтетичні нитки - філаменти, які охолоджують повітрям або водою. Далі нитки проходять через каландрування - пресування між гарячими валами, які надають їм плоскої форми і механічно зв'язують між собою, що робить матеріал особливо міцним. Готову спанбонд-тканину нарізають на листи або рулони.
Як вибрати спанбонд для своїх цілей?
Види і властивості матеріалу
Залежно від типу полімеру, способу виробництва і додаткової обробки спанбонд буває різної щільності, товщини, кольору і фактури.
- Поліпропіленовий спанбонд найбільш популярний. У нього хороша механічна міцність, стабільна форма, стійкість до хімічного впливу і високих температур.
- Поліестеровий спанбонд - міцний, еластичний, стійкий до зносу, ультрафіолету і вогню. Він найкраще підходить для створення фільтрів, ізоляційних матеріалів і покривал, а також подібних продуктів.
- Поліамідний спанбонд - міцний, гладкий, м'який, стійкий до зносу і бактерій. Його застосовують для виробництва штор, килимів та інших речей.
Особлива технологія виготовлення, яку використовує Sinta-D, пояснює універсальні особливості цього матеріалу, наприклад має такий спанбонд такі властивості, як:
- легкість: низька щільність спанбонду (в середньому 10-150 г/м2) робить його зручним для транспортування і використання;
- міцність: цей матеріал стійкий до розриву, розтягування і стиснення, а тому він такий довговічний і тримає стабільну форму;
- повітропроникність: спанбонд добре пропускає повітря і пару, в ньому комфортно і гігієнічно;
- стійкість до вологи і бактерій: спанбонд не вбирає вологу і не піддається гниттю, плісняві і розвитку мікроорганізмів, він не провокує хвороб і безпечний для здоров'я.
- низька ціна: спанбонд не потребує додаткових матеріалів для обробки, що робить його доступним і економічно вигідним.
Застосування спанбонду в різних сферах діяльності
Спанбонд підходить для застосування в різних сферах діяльності
Де використовується спанбонд?
- У медицині зі спанбонду виготовляють халати, маски, перев'язки, хірургічні серветки та інші вироби. Спанбонд має антибактеріальні та гіпоалергенні властивості, а також захищає від інфекцій.
- У будівництві спанбонд використовують для виготовлення геотекстилю, яким армують ґрунт, застосовують для дренажу або ерозійного контролю. З нього виготовляють і ізоляційні матеріали, армують бетон та утеплюють стіни.
- У сільському господарстві агроволокно зі спанбонду захищає рослини від холоду, снігу, птахів і комах. Його також застосовують для створення теплиць і поліпшення врожайності.
- У текстильній промисловості спецодяг та інші речі зі спанбонду добре пропускають повітря і вологу. Вони не деформуються під час прання і прасування, не вигоряють на сонці і не втрачають колір.
Спанбонд - перспективний матеріал як для звичних речей, так і для інновацій. Синтетичні волокна безпечні та екологічні, вони не потребують води або інших речовин для виробництва і придатні для повторного використання.