• Головна
  • Як працює на Миколаївщині гуманітарне розмінування земель, - ФОТО, ВІДЕО
16:00, 20 квітня
Надійне джерело

Як працює на Миколаївщині гуманітарне розмінування земель, - ФОТО, ВІДЕО

Данська рада у справах біженців (DRC) є однією з гуманітарних організацій, яка проводить розмінування на Миколаївщині, продемонструвала першу машину, що допоможе пришвидшити темпи обстеження території забрудненими ворожими снарядами. 

Про це повідомляє кореспондент 0512.

Технічний радник з механічного розмінування “DRC” Майкл Матамбо розповів, що машина має кілька насадок, які встановлені попереду механізму та можуть змінюватись залежно від типу місцевості та видів мін. 

Технічний радник з механічного розмінування “DRC” Майкл Матамбо

- Машина керується дистанційно. Оператор може управляти на максимальній відстані до одного кілометра від машини. Управляється вона за допомогою спеціального пульта. Після проходження машини, також має проти й група людей, які вручну з металошукачами обстежують ділянку, аби точно впевнитись, що земля очищена. До групи механічного розмінування входить оператор, механік та водій вантажівки,  що доставляє машину на локацію, - відмітив Майкл Матамбо.

Машина на рівній поверхні здатна обстежити до 12 тисяч квадратних метрів за день. Вона заглиблюється приблизно на 30 сантиметрів. Машина призначена для роботи  переважно для протипіхотних та протитанкових мін.

Машина з механічного розмінування DRCМашина з механічного розмінування DRCМашина з механічного розмінування DRCМашина з механічного розмінування DRCМашина з механічного розмінування DRCМашина з механічного розмінування DRCМашина з механічного розмінування DRCМашина з механічного розмінування DRC

Майкл Матамбо відмітив, що працює у розмінуванні вже 22 роки, із них 17 саме з механічним типом розмінування. Майкл працював у Лівані, Мозамбік, Судані, Іраку. Він вже зустрічав російські снаряди в Афганістані. На Миколаївщині Майкл буде навчати групу фахівців, як працювати із машиною.

Технічний польовий менеджер групи гуманітарного розмінування “DRC” у південному регіоні Бекім Кусарі зазначив, що наразі від Данської ради у справах біженців на Миколаївщині працює близько 80 людей, а після навчання та отримання ліцензії, штат з розмінування має збільшитись до 120 осіб.

Технічний польовий менеджер групи гуманітарного розмінування “DRC” у південному регіоні Бекім Кусарі

- У нас на півдні України працює 7 команд з інформування про мінну небезпеку, 5 команд, які займаються обстеженням місцевості, 4 команди, які займаються ручним розмінуванням, а також вже тренуємо команди, які ще будуть займатись механічним розмінуванням території Миколаївщини. Також ми очікуємо, що у травні до нас доєднаються команди з механічного розмінування, які приїдуть з півночі України, - сказав Бекім Кусарі.

Обладнання для групи з ручного гуманітарного розмінування

Бекім Кусарі розповів, що після тренування операторів, також ще два тижні будуть тривати навчання й групи підтримки з механічного розмінування.

За словами представників Данської ради у справах біженців, машина з механічного розмінування має запрацювати вже з середини липня, коли Центр протимінної діяльності надасть всі необхідні дозволи на початок діяльності. 

Машина з механічного розмінування DRCМашина з механічного розмінування DRCМашина з механічного розмінування DRCМашина з механічного розмінування DRCМашина з механічного розмінування DRCМашина з механічного розмінування DRCМашина з механічного розмінування DRC

Крім того, як розповіли представники DRC ця машина стала першою для їх організації, яку доставили на Миколаївщину для розмінування. Придбати таку машину вдалось за підтримки Німеччини. 

представники DRC

Посол Німеччини в Україні Мартін Єґер також відвідав презентацію машини з розмінування. 

Посол Німеччини в Україні Посол Німеччини в Україні Мартін Єґер (по центру)

Він розповів, що напередодні зустрівся з начальником Миколаївської ОВА Віталієм Кімом та обговорив про ряд реалізації проєктів. 

- З паном Кімом ми відвідали лікарню, яка була зруйнована через російську агресію та яку допомогла відновити Німеччина. Також ми обговорили питання у сфері енергосистеми, особливо сонячних систем. Я Миколаївщину відвідую вже не вперше. Я бачу, що тут є люди, які постраждали від війни. Водночас я бачу й спільноту людей, які хочуть працювати на благо області, тому ми хочемо підтримувати українців у боротьбі з ворогом, - резюмував Мартін Єґер.     

зустріч німецького посла в Україні з представниками DRC на Миколаївщинізустріч німецького посла в Україні з представниками DRC на Миколаївщинізустріч німецького посла в Україні з представниками DRC на Миколаївщинізустріч німецького посла в Україні з представниками DRC на Миколаївщинізустріч німецького посла в Україні з представниками DRC на Миколаївщині

Нагадаємо, Миколаївщина стала першою областю, де почалося гуманітарне розмінування сільгоспземель.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#розмінування Миколаїв #Миколаїв DRC #Миколаїв DRC розмінування #Миколаїв гуманітарне розмінування #новини Миколаїв
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
Редакція 0512 продовжує інформувати своїх читачів про ситуацію в Миколаєві та області. Це виходить і завдяки Хабу регіональних медіа, який підтримує нашу редакцію.
Оголошення
live comments feed...